Častý trik realitek - "A s námi neplatíte provizi". Opravdu?

 

Pokud oslovíte některou z mnoha Rk s tím, že si přejete, aby Vám zrovna ona prodala vaši nemovitost, protože zrovna u ní nebudete platit provizi – seberte se a jděte rychle pryč.

Proč? Vždyť přece ušetřím několik tisíc za provizi. NEUŠETŘÍTE!!!  A ještě k tomu s Vámi mákléř od samého začátku bude hrát nefér hru a bude vám lhát, jak to jen půjde.

Tak jak to teda je s tou provizí? Když říkaj, že ji neplatíte...

Jednoduše! Makléř Vám zalže a řekne, že cena Vaší nemovitosti je NIŽŠÍ, než za kterou byste ji ve skutečnosti měli prodávat. Při inzerci potom nemovitost nabídne za SKUTEČNOU tržní cenu a rozdíl mezi cenou, kterou Vám sdělil při schůzce, a cenou, za kterou Vaši nemovitost nabízí, je jeho provize.

Možná bude lepší, když to uvedu na příkladu...

Skutečná tržní cena nemovitosti 3.500.000,- Kč

Cena, kterou Vám řekne (doporučí) makléř 3.350.000,- Kč

Cena, za kterou RK nabídne Vaši nemovitost 3.500.000,- Kč.

Ptáte se, jakje to možné, když Vám makléř jasně řekl, že tržní cena je 3.350.000,- Kč? A jsme doma, rozdíl mezi skutečnou tržní cenou a cenou, kterou Vám doporučil makléř, je jeho provize. Tedy 150.000,- Kč.

Provizi sice zaplatí kupující, ale Vy (prodávající) přijdete o 150.000,-Kč z prodeje. A to jen proto, že s Vámi RK a jejich makléř hraje od samého začátku nefér hru a lže Vám.

Dalším trikem, který na Vás RK pracující „zadarmo“ při této hnusnémarketingové taktice hraje, je ten, že pokud se bude Vaše nemovitost zlevňovat, bude se zlevňovat z ceny 3.350.000,-Kč, nikoliv z celé ceny. Přece se makléř neokrade o svoji provizi, která v tomto případě zůstává nedotčená.

Rk zkrátka tak jako tak dostane „svých“ 150.000,- Kč a je jedno, za jakou cenu se Vaše nemovitost prodá. Proto nejspíš ani nebude vynakládat takové úsilí, aby Vaši nemovitost prodala za maximální možnou cenu. Proč taky, když mají svých „stopade“ jistých. 

Jistě si teď říkáte: „No, tak makléři zavolám, ať to nabízí za 3.500.000,-Kč a provizi si navýší, jakou chce“. No jo, ale tím se cena za Vaši nemovitost dostane do přemrštěné výše a žádný zájemce na nabídku nezareaguje.

Každý je přece při nakupování velmi obezřetný a porovnává si konkurenční nabídky v okolí. Pokud právě Vaše nabídka bude v inzerci „křičet“ svoji výrazně přemrštěnou cenu, způsobí to jediněneprodejnost a zprofanování nabídky Vaší nemovitosti. I když spolupráci s výše zmíněnou RK ukončíte— budete mít velký problém svoji nemovitost prodat a zcela jistě ji neprodáte za maximální možnou cenu. Nikdo přece nebude kupovat zboží, které se nabízí takovou dlouhou dobu.

A jak tedy vybrat makléře, který s Vámi bude jednat narovinu?

Slušní a féroví makléři a Rk pracují za PROCENTUÁLNÍ provize. Například za 4 % z DOSAŽENÉ prodejní ceny. Tedy té ceny, kterou zaplatí kupující. Pokud se tedy sníží cena nemovitosti, sníží se i provize. Jen tak je makléř maximálně motivovaný udělat vše proto, aby Vaši nemovitost prodal za maximální možnou cenu a měl tak maximální provizi.

Proto Vám doporučuji vybrat si takového makléře, který je slušný, férový, nehraje na Vás žádnou levárnu a hlavně PRODÁ VAŠI NEMOVITOST ZA MAXIMÁLNÍ MOŽNOU CENU a tím VÁM VYDĚLÁ PENÍZE.

Možná se ptáte, jak ho ale v té velké mase lidi pohybující se na realitním trhu poznat. V tom by Vám mohl pomoci tento článek.

Pokud potřebujete poradit s něčím, co se realit týče, klidně mě kdykoliv kontaktujte.

*
*
*
*
email: lname: fname: phone:
Beru na vědomí zpracování osobních údajů